O nás

Slovy trenéra-"extra dry version"(protřepat, odpálit)

Historie slowpitchového týmu Mor a Mšice

Historie klubu začala v roce 2015 na beachvolejbalovém turnaji v Skupicích u Švadlenku na zahradě. Kdy jsme se účastníků zeptali zda si nechtějí vyzkoušet zahrát na turnaji v slowpitchi zvaném "Svařák". Vzhledem k tomu že zájem byl, domluvili jsme se rovnou i na tréninku a seznámení s pravidly. Hráči se skládali z rodičů žáků morašické školy. To se rovná čtyři rodiny Koláčkovi, Korbovi, Sixlovi a Švadlenkovi. Do hry ještě dva hráči chyběli, ale v amatérské slowpitchové lize je možné půjčování tak jsme nedostatek hráčů neřešili.

Před turnajem jsme zvládli tři tréninky. Tato skupina lidí má velkou výhodu, chce trénovat a to mně baví! Ač to byl první turnaj v slowpitchi většiny hráčů tak jsme ho překvapivě vyhráli. Jednoduché to nebylo a někteří hráči měli nutkání s touto hrou seknout již v počátku. Naštěstí jim v tom zabránily členové týmu a rodiny.

Na začátku roku 2016 vznikla amatérská slowpitchová liga. Soubor třech turnajů z nichž měl vzejít amatérský slowpitchový šampión. Vzhledem k tomu že naše skupina měla chuť , zůčastnili jsme se všech tří turnajů a na konci sezóny jsme získali post šampióna. Samozřejmě že všichni na trénincích pilně trénovali.

Rok 2017 byl pro nás zatím nejúspěšnější. Ze tří turnajů amatérské ligy jsme dva vyhráli a na jednom jsme skončili druzí. Tím jsme jasně ovládli amatérskou slowpitchovou ligu. Také jsme se zúčastnili prvního turnaje slowpitchové ligy.

Rok 2018 je ve znamení novinek. Na začátku roku jsme začali pracovat na vzniku oficiálního oddílu. Vznikl návrh nového dresu a také nový znak klubu.

Slovy hráčů "extra emotion limited version"

Prostě... Na tom volejbalu to zafungovalo. Zjistili jsme, že máme společný smysl pro humor, jsme hraví, je nám spolu dobře a naše děti tvoří smečku, která rodiče nechá se vyblbnout. 

Celé by to pochopitelně nemohlo fungovat bez mozku operace -Pepína. Kauč který má dvacet let zkušeností, je velkým vzorem na pálce i v poli, kamarádem s prvotřídním smyslem pro humor. Pepa má neskutečnou trpělivost s každým z nás. Neřídí se příslovím, že starého psa novým kouskům nenaučíš a malými podprahovými tahy nás pomalounku sune dál a dál. Je super, že nás dal dohromady a můžeme trávit společný čas se svými rodinami, přáteli a u sportu, který ovšem někdy hodně bolí. Díky!