Pátá sezona odstartována!

Softbalový oddíl v Morašicích začíná letos již svou pátou sezónu. Co chceme zvládnout v letošním roce?

  1. Odehrát všechny turnaje Amatérské slowpitchové ligy 
  2. Zúčastnit se třech turnajů Slowpitchové ligy  včetně ambiciózního plánu účasti na zahraničním turnaji v Trnavě.
  3. Na sportovním dni v červenci představit náš sport Morašické veřejnosti.
  4. Od letošní sezóny náš vzhled budou krášlit nové dresové podkolenky. 
  5. Získat další aktivní hráče z řad sportovně založených párů. Všem zájemcům nabízíme možnost si náš sport vyzkoušet na našich pátečních trénincích. Případně je možné mne kontaktovat osobně na tel. 604 578 194 nebo emailem kolacekjm@seznam.cz.

Těšíme se na viděnou na hřišti Josef Koláček, předseda klubu.

Náš kauč v reprezentaci! 

Českou republiku na Mistrovství Evropy mužů ve Slowpitchi reprezentoval i náš trenér  Pepíno. Jak jinak s velkou ctí.

Koho to zajímá výsledky jsou k nalezení zde: https://competition.europeansoftball.org/2018/chocen/schedule.php

Vyrakvený víkend 30.6-1.7.2018

Franz Josef 2018 slovy Martina Egera

V sobotu ráno jsme se sešli na hřišti v mírně ochuzené sestavě. Opora teamu Bary sice dojel, ale do hry nezasáhl. Zranění a unavený loket z tenisu si vyžádal klid od hry. Další oslabení teamu přinesl souběh her se skupinou A. Jednak Ája i Pepíno nastoupili za Wayny, a také se jejich zápasy hrály ve stejný čas jako naše, takže nemohli ani podpořit team coby couch / poradce / guru. Nutno podotknout, že notně chyběli.

Rytíři Trutnov - Mor a Mšice 15:1

Nejtěžší soupeř ve skupině. Od začátku jsme hráli s respektem. Na pálce jsme nic nepředvedli a jeden doběh je toho důkazem. V obraně jsme sice chyby neudělali, ale jejich odpaly stačily, aby se v pohodě dostávali na mety, potažmo domů. I přes vysokou prohru tento zápas nám určitě pomohl k rozehrání.

Mor a Mšice - Slowpitch Plzeň 8:9

Jednoznačně co do napínavosti nejlepší zápas. Na pálce jsme začali docela dobře, udělali pár bodů. Bohužel v poli jsme chtěli víc, naše dovednosti dovolovali. Díky pár chybám v poli se Plzeň dotáhla na rozdíl bodu. V dohrávce jsme neubránili a Plzeň zaslouženě vyhrála. Velká škoda, protože jsme měli na to, abychom vyhráli.

Wolfs Domažlice - Mor a Mšice 7:6

Další napínavý zápas. Pěkný zápas, bohužel se opět potvrdilo, že se vyhrává na pálce. A šest oběhů nestačilo. V obraně jsme nechybovali, bohužel několik šikovně umístěných odpalů stačilo, aby se v dohrávce dostali před nás.

Camperos 2 - Mor a Mšice 3:6

Konečně to přišlo. Nadhoz nás podržel, obrana se vyvarovala chyb. Na pálce se podařilo i díky soupeřovým errorům udělat důležité body. Pěkný zápas.

Mor a Mšice - Hangarounds 3:10

Ráno druhého dne jsme nastoupili tentokrát ve Svitkově, tak nějak jsme věděli, že na výhru nejsme dost vyhraní. Hned první směna to potvrdila. Dařilo se jim trefovat volná místa v poli, a díky hezkým odpalům se dostaly do vedení. Následující směny jsme hrály v obraně zodpovědně, ale protože naše pálka byla tragická, buď do vzduchu, nebo auty na prvních metách, tak jsme se nedokázali přiblížit na přijatelnější rozdíl. Na druhou stranu, důstojná prohra na konec základní skupiny.

Po hře ve základní skupině jsme skončili na 5. místě. Díky jediné výhře nad Camperos 2 jsme čekali na soupeře ze zápasu mezi Camperos vs. Oldstar Trnava. Nakonec do Play Out šli spolu s námi oba Camperos. Nám se započítal zápas s Camperos II ze základní skupiny. Poslední zápas turnaje tudíž byl...

Camperos - Mor a Mšice 9:6

Začátek začal slibně. První tři pálkaři se na mety dostaly na BB, potom vystřídali nadhoz. A začalo se hrát. Dokázali jsme udělat body a šlo se bránit. Bohužel v dalších směnách jsme už nedokázali výrazně zabodovat a několik bodů nestačilo. Obrana hrála zodpovědně, ale několik jejich odpalů šlo po zemi a stačili na jednoduché posuny. Zase se potvrdilo, že zápas se vyhrává na pálce.

Nezapomenutelné okamžiky:

Lucka - pěkný výkon na catcheru

Láďa - úžasný chyt "linedrive" mezi oči

Ryba - dlouhé, ale úžasně dlouhé fall bally a jistá 1. meta

Dáška - pěkná pálka, jistá 1. meta

Korbič - efektní chytání na 2. metě, když je třeba, tak si k tomu lehne

Maruška - luxusní chyt "semafor" linedrivu proti Rytířům

Vlastička - pochytání luftů ve vnitřním poli

Šakal - "nezastavitelný", zastaví se, až když předbíhá spoluhráče

Honza - nádherný pověšení se do vzduchu a odchyt linedrive

Martin - domů se dá doběhnout i na dvou-metový odpal, lufty jsou v poli jeho

Martina - moc pěkná pálka

Zuzka - platný člen, jak v poli tak na pálce

Bolavé okamžiky:

Bary - loket před zápasem v tenise

Maruška - zlomený prst při obraně

Dáška - kotník při obraně první mety

Závěrem: V obraně, pokud si řekneme, co budeme hrát, a nesnažíme se hrát víc, než umíme, tak chyby neděláme a dokážeme udržet soupeře na uzdě. Bohužel pálka. To je základ. Zde musíme všichni zabrat.


Pegas cup Sedlčany

O víkendu 19-20.května jsme se účastnili sedlčanského Pegas Cupu, který je součástí seriálu ČSL.

Jakožto několikanásobní vítězové ASL(amaterské slowpitchové ligy) jsme si účastí na Pegas cupu, chtěli ověřit naši formu. S technickým autem v průběhu soboty, absencí guru Pepína v pozici hráče i kauče, celkovou nesehraností, nám šla hra ale dost ztuha. Našlo se dost světlých okamžiků za které jsme se opravdu nemuseli stydět, ale pak přišly chvíle-zejména na pálce, kdy by bylo lepší vrátit se k původnímu poslaní mšic-tedy nasávání nektaru.

Celkově jsme neoslnili, z jedenácti družstev jsme skončili desátí, ale odjeli jsme se spoustou cenných zkušeností, díky kterým víme, jak to nedělat. Zkusíme na sobě zamakat, někteří už jen tím, že občas dorazí na trénink a příště to dáme líp. Každopádně děkujeme Vlastičce, Matějovi a Megymu za pomoc.


Poprvé v mšičím outfitu

7.4.2018 jsme chtěli ověřit tři věci. Nové dresy, fanouškovskou základnu  a jak nám to hraje.

 Tahle testovačka, která probíhala celou sobotu na Svítkovském hřišti dopadla dobře. Dresy sají lépe než froté fusky, skalní základna našich fanoušků se o nás zajímá pouze v případě hladu, žízně a touhy převzít pohár. A naše herní dovednosti jsou po zimním spánku a nečinnosti docela obstojné.

Výsledkem je prozatimní druhé místo v tabulce.

Pořadí ASL a body po tomto turnaji:

1 Mimoni 13
2 Mor a Mšice 11
3 Old (j)ELITA 10
4 Bur(j)ani 9
5 Mlátičky 8
5 Camperos 8
7 Barons 6
7 Slowpitch Plzeň 6
9 Waynes U14 4
9 Bombarďáci 4 


Fialový mor je tady!

Máme nové dresy, soupěři mějte stresy!

Myslíme to opravdu vážně a potvrzuje to fakt, že jsme se rozhodli vytunit naše outfitky na maximum! Role imagemakera, neboli kostýmera  se ujal kauč Pepíno a nemohlo to dopadnout lépe. Fialový MOR na hřišti jen tak nepřehlédnete.


Jdeme do toho!

Mor&mšice-softball, z.s.

Už nejsme jen tak nějaké uskupení přátel sportíku, který má pro většinu čechů minimálně podivné jméno. Založili jsme slowpitchový spolek a bereme to opravdu zodpovědně. Nově jsme tedy Mor&mšice-softball, z.s. Pro všechny, kdo neví co je slowpitch- jedná se o pálkovací hru vycházející z pravidel softballu. Oproti klasickému softballu, je míček nadhazován pomalu. V Moramšickém oddíle hrajeme CO-ED verzi, kde hrají muži a ženy společně. Tenhle sport je ideální pro celou rodinu. Pokud se k nám chcete přidat kontaktujte Pepu Koláčka: 604 578 194